Jak rozpocząć swoją przygodę z kontem Google?

Jak rozpocząć swoją przygodę z kontem Google?

calendar

2021-11-30

Internet to Google –  o ile kiedyś taką wypowiedź można było traktować z przymrużeniem oka, to obecnie te stwierdzenie stało się praktycznie faktem. Przeciętnemu użytkownikowi sieci bardzo trudno jest obyć się bez takich narzędzi i serwisów jak Gmail, Youtube, czy Google Docs, a większość z nich nawet się nad tym nie zastanawia i po prostu korzysta z tego, co proponuje Google. Trudno się dziwić – czego by nie mówić o tej firmie, to na funkcjonalności się ona zna. Aby móc w pełni wykorzystać potencjał narzędzi giganta konieczne jest założenie konta Google. Przeczytaj jak to zrobić.

Założenie konta poprzez jeden z serwisów Google

Załóżmy, że nie korzystasz jeszcze z żadnego z popularnych narzędzi Google, czyli:

  • Gmaila
  • YouTube
  • Google Docs

Jeśli tak, to bardzo prawdopodobne, że nie założyłem wcześniej Konta Google. Można to zrobić w bardzo łatwy i szybki sposób. Wystarczy przejść na podaną stronę i uzupełnić wszystkie pola formularza danymi, o które zostaniemy poproszeni. Pamiętaj, że twoje hasło będzie wykorzystywane do wielu usług Google, dlatego musi być ono silne. O tym jak tworzyć silne hasła możesz przeczytać w jednym z naszych wpisów (link).

Większość osób tworzących konto Google robi to jednak w inny sposób, mianowicie rejestruje się w jednej z usług firmy, np. zakłada nowy adres Gmail czy konto na YouTube. Zawsze wiąże się to z automatycznym utworzeniem konta Google, ponieważ taka jest polityka giganta. Google zakłada, że użytkownik chcący mieć pocztę Gmail, na pewno chętnie skorzysta także z innych narzędzi, a w dodatku będzie chciał się do nich logować tymi samymi danymi.

Tworzenie konta Google nie wymaga wcale zakładania nowego adresu e-mail w poczcie Gmail. Jeśli ktoś nie chce, bądź nie ma potrzeby zakładania którejś z rzędu skrzynki pocztowej, może udać się pod ten adres.  Na tej stronie możliwe jest utworzenie konta Google z pominięciem Gmaila, wystarczy podać tylko swój obecny adres e-mail. Na tą skrzynkę wysłane zostanie potwierdzenie służące do zweryfikowania autentyczności konta.

Co daje nam konto Google?

Jeśli zamierzasz aktywnie korzystać z narzędzi Google, to zdecydowanie warto. Nie da się ukryć, że jest to duża wygoda. Logując się do poczty Gmail masz od razu dostęp do innych usług firmy, możesz postować na Google+, komentować filmy na YouTube, korzystać z przestrzeni dyskowej na Dysku Google, pobierać aplikacje ze sklepu Play czy poszukać adresu w Google Maps. To wszystko możesz robić bez konieczności tworzenia nowych kont, zapamiętywania nowych haseł i loginów.

UWAGA

Konto Google jest także wymagane dla firm, które zamierzają korzystać z usługi Google Moja Firma i tym samym zyskać świetne narzędzie promocji lokalnej.

Wiele osób buntuje się przeciwko ekspansji Google i stara się za wszelką cenę ignorować usługi giganta, ale na dłuższą metę jest to po prostu niewygodne (a czasami wręcz niemożliwe). Posiadanie konta Google pozwala przynajmniej zachować pozory posiadania kontroli nad korzystaniem z narzędzi firmy.